• İlan Detayları
  • Video
  • Konumu
  • Özellikler

LÜLEBURGAZ HAMİTABAT da TAKSİTLE ASFALT CEPHE YATIRIMLIK TARLA

Tarlanın köye 900mt mesafesi var.
En yakın eve 500mt mesafesi var.
İmara 700mt mesafesi var.
Asfat cephesi 14mt
Hemen tapu.

375 M2 20.000.TL Peşin 1,250.TL X 12 Ay

üstte video yazan yerde videosu vardır izleyin

Hamitabat Yatırımlık Tarla

 

Hamitabat köyü Bağlı olduğu Lüleburgaz ilçesine yürmi km uzaklıktadır. Köy Lüleburgazın en büyük köylerindendir. Köyün önde gelen geçim kaynakları hayvancılık ve modern ziraat dır. Ayrıca hayvancılık koperatifine ile et tanzim satışları ve ayrıca sucuk fabrikasıda vardır. Vede ayrıca kayagazı ve doğalgaz çıkarılmaktadır. Hamitabat Termik Santralinide unutmamak lazım.. Köyün içerisinde köylü pazarı bulunmaktadır.

 

Hamitabat Yatırımlık Tarla

 

Arsa Müşterilerinin ekserisi istanbuldandır. Buda köyün gelişmesini ve büyümesi sağlanmaktadır. Değer kazanan bir köydür. Her yıl, geçen yıla oranlar arazi değerleri %27 ila %50 civarında fiyatları artmaktadır. Köyde içmesuyu şebekesi vardır. Köy yolları parke taşlıdır. köyde bunun yanısıra elektirik, telefon, adsl bulunmaktadır. Ayrıca köyün iki adet benzin istasyonu vardır. lokanta vardır. Bunların haricinde Bakucha Vineyard Hotel & Spa adında beş yıldızlı bir oteli vardır. Yılın belirli dönemlerinde dünyanın her yerinden insanlar üzüm bağları sepebi ile otele gelmektedir. köyde ilköğretim ve ortaokul vardır.köyde kardeş çocukları ile evlenme yapılmamaktadır. Dünürcülük ve evlilik nıkahında eski adetler hala devam sürdürülmektedir. Sağdıç, aret (ahiretlik) gibi yakın arkadaşlıklar sürdürülmektedir.

 

Tarihçesi

Hamitabat Yatırımlık Tarla

 

Köy ismini Sultan II. Abdülhamit'den almıştır. İffiaya bakılır ise 93 Harbi nedeniyle Balkanlardan göç etmek zorunda olan Türklerin bir bölümü buraya yerleşmek için padişahtan istekde bulunmuş ve Sultan Abdülhamit'de kendi adını sürdürecek bir ad koyarlarsa o bölgede bir yerleşke kurmalarına müsade etmiştir. Bunun üzerine bölgenin ismi Hamitabat olarak tescil edilmiştir. "Abat veya abad" güzel yer manasında olup, Hamitabat "Hamit'in güzelleştirdiği yer" manasına gelmektedir. hali hazırda Asya'da "abad" ekiyle biten şehir adları bu tezi doğrular nitelikte olup, II.Abdülhamit'in Trakya'nın Türkler için iskana açılması şeklindeki planı ile de uyumludur

Hamitabat Yatırımlık Tarla

 

Köyün bu varolan adı yanında, insanlar arasında söylenen bir de başka ismi vardır: "Domuzorman". Domuzorman adının nereden geldiği hakkında kesin bilgi yoktur. Ancak, köyün ormanlık bir mevkide kurulu bulunması nedeniyle ve çevrede domuzların çok olması sebebiyle çevre sakinleri arasında domuz ormanı olarak söylendiği anlatılsa da, bu ismin köy halkının göç ettiği yöre ile ilgisinin olması ihtimali daha yüksektir. Zira günümüzde Bulgaristan sınırları içinde Varna'ya yakın bir yerde "Domuz-Orman" isminde bir yer vardır ve bu yer köye göçenlerin dahan önceleri ikamet ettiği Varna-Filibe-Burgas şehirlerinin çok yakınındadır. Bir diğer fikire göre de, bu arazinin adı köy kurulmadan önce Domuz Ormanları'dır. Bu nedenle köyün Domuz Ormanı ismi ile bir alakası olmayıp, köy kurulmasından önce ormanların adı olarak geçmektedir.

Hamitabat Yatırımlık Tarla

 

halk gagavuz Türkçesine benzeye bir türkçe ile konuşmatadır. H ve Ş harflerini yutarak konuşmaktadır. Köyün ilk insanları Bulgaristan Burgas da bulunan deli orman bölgesinden geldikleri için kendilerine gacal demektedirler.

Hamitabat Yatırımlık Tarla

 

hamitabat yaırımlık tarla, hamitabat imarlı arsa, hamitabat satılık tarla, hamitabat yaırımlık arsa, hamitabat satılık arsa, hamitabat satılık bahçe, hamitabat satılık bağ yeri, hamitabat ucuz arsa, hamitabat takaslı arsa, hamitabat ucuz tarla, hamitabat takaslı tarla, hamitabat taksitle arsa, hamitabat taksitle tarla


 
Benzer İlanlar