• İlan Detayları
  • Video
  • Konumu
  • Özellikler

LÜLEBURGAZ HAMİTABAT da TAKSİTLE ASFALT CEPHE Satılık TARLA

Tarlanın köye 900mt mesafesi var.
En yakın eve 500mt mesafesi var.
İmara 700mt mesafesi var.
Asfat cephesi 21mt
Hemen tapu.

üstte video yazan yerde videosu vardır izleyin

Hamitabat Satılık Tarla

 

Hamitabat köyü Lüleburgaza 20km meaafede yer almaktadır. Köy Lüleburgazın en kalabalık köylerindendir. Köyün başlıca geçim kaynakları hayvancılık ve modern ziraat dır. Ayrıca Koperatif kurmuşlar ve kurdukları hayvancılık koperatifi sayesinde tanzim satış noktalarında et ve et ürünleri satmaktadırlar.. Bunların yanı sıra köyde 25 ayrı noktadan doğalgaz çıkmaktadır. Hamitabatta ayrıca termik santralde bulunmaktadır. Köyün kendine ait köylü pazarı bulunmaktadır.

 

Hamitabat Satılık Tarla

 

İstanbulda ikamet eden insanların ilgi gösterdiği bir köydür. böylece köyün gelişmesini ve büyümesi sağlanmaktadır. köyde arsa sürekli olarak değer kazanmaktadır. Senelik ortalama arsa değerleri %27 ila %49 arasında prim elde etmektedir. Köyde Şebeke Suyu vardır. Köy yolları parke taşlıdır. köyde bunun yanısıra elektirik, telefon, internet bulunmaktadır. köyde iki adet akaryakı istasyonu istasyonu, lokanta vardır. Bunların dışında köyde 5 yıldızlı hotel & spa vardır. Yılın belirli zamanlarında dünyanın her noktasından misafirlerzüm bağları sepebi ile otele gelmektedir. köyde ilk ve orta öğretim vardır.köyde kardeş çocukları arasında evlenme bulunmamaktadır. Kız isteme ve evlilik nıkahında eski ananeler halen devam sürdürülmektedir. Sağdıç, aret (ahiretlik) gibi yakın arkadaşlıklar devam ettirilmektedir.

 

Tarihçesi

Hamitabat Satılık Tarla

 

İdalara bakılırsa köyün ismi osmanlı padişahlarından 2. Abdülhamidden gelmektedir. Bulgaristanda ikamet etmekte olan türk kökenli insanlar osmanlı sultanına bu bölgeyi mesken tutmak için istekte bulunurlar. sultan ise bu isteklerini isminin geçtiği bir isim koymaları şartı ile kabul eder. Bu nedenle ile hamid in güzelleştirdiği yer anlamına gelen hamitabat olur ismi. abad kelimesi halen asyada güzel yer anlamında kullanılıyor olması ve Abdülhamid in Türkleri Trakyaya yerleştirme projesi olması nedeni ile gerçek görünmektedir.

Hamitabat Satılık Tarla

 

Köye insanlar arasında domuz orman da denmektedir. Bu ismin nereden çıktığı kesin olarak bilinmemekle beraber, bir kaç fikir bulunmaktadır. ilki köyün ormaklık arazide olmasından ve bölgede çok miktarda domuz bulunmasından kaynaklanmatadır. İkinci rivayete göre göç eden halkın eski yaşadıkları yer olan bulgaristanın Varna Filibe burgas şehirine yakın yerde domuz orman adında bir yerleşim bölgesinden gelmiş olmalarıdır. Diğer bir iddiaya göre ise bu ormanın insanların yerleşmelerinden önceki adının domuz ormanı olduğudur.ç

Hamitabat Satılık Tarla

 

Köyün ilk kurucuları çoğunluklu olarak, günümüzde Bulgaristan sınırı içinde kalan Deliorman bölgesinden oldukları ve kendilerini "gacal" diye isimlendirdikleri bilinmektedir. konuştukları lehçe Gagavuz Türkçesi'ni andırır ("h" harfinin yutulması ve "ş" harfinin "j" gibi söylenmesi v.s.) Köy halkının lakaplarından, tüm Balkan arazilerinde olduğu gibi, burada da çok çeşitli Türk boylarına dahil insanların bir arada yaşadığı sonucuna varılabilir (Çıtak, Komanlı v.b).

Hamitabat Satılık Tarla

hamitabat yatırımlık tarla, hamitabat imarlı arsa, hamitabat satılık tarla, hamitabat yaırımlık arsa, hamitabat satılık arsa, hamitabat satılık bahçe, hamitabat satılık bağ yeri, hamitabat ucuz arsa, hamitabat takaslı arsa, hamitabat ucuz tarla, hamitabat takaslı tarla, hamitabat taksitle arsa, hamitabat taksitle tarla


 
Benzer İlanlar