Kırklareli Lüleburgaz evrensekiz acil satılık imarlı yatırımlık arsa

Doğalgaz Elektirik Telefon İmarlı Müstaki Arsa

200.000 TL
Kırklareli / Lüleburgaz / Eskz Gndğ
Cinsi: Arsa
m2: 406 m2
Ada No: 268
Parsel No: 20
Köye Yakınlığı: 0 metre
Tapu Durumu: Tapusu var
Mal Sahibi: Firmamıza aittir, Komisyon yoktur.
Parsel Sorgulaması: Sorgula
  • İlan Detayları
  • Konumu
  • Özellikler

Lüleburgaz Evrensekiz Gündoğu da

406m2 %40 imarlı.

Doğalgaz, Elektirik, Su, Telefon, İnternet

Hızlı trenin yanıbaşındaotombil takası olur.

Kırklareli Lüleburgaz Evrensekiz Acil Satılık Takaslı yatırımlık imarlı  arsa

 


Hamitabat köyü Lüleburgaza Bağlıdır ve ilçe merkezine yürmi km mesafede yer almaktadır.. Köy Lüleburgazın en kalabalık köylerindendir. köyün geçim kaynakları modern ziraat, hayvancılıkdır. Ayrıca Koperatif kurmuşlar ve kurulan hayvancılık koperatifi neticesinde tanzim satış mağazalarında et ve et ürünleri satmaktadırlar.. Bunların haricinde köyde yirmi beş ayrı noktadan doğalgaz çıkmaktadır. Hamitabat Termik Santralinide unutmamak lazım.. Köyün içerisinde köylü pazarı bulunmaktadır.

 

Kırklareli Lüleburgaz Evrensekiz Acil Satılık Takaslı yatırımlık imarlı  arsa

 

İstanbulda oturan insanların ilgi gösterdiği bir köydür. Buda köyün gelişmesini ve büyümesi sağlanmaktadır. Bölgede arsa devamlı olarak değer kazanmaktadır. Her yıl, bir önceki seneye kıyasla toprak değerleri %28 ila %46 arasında fiyatları artmaktadır. Köyde içmesuyu şebekesi bulunmaktadır. Köy yolları parke taşlıdır. köyde bunun yanısıra elektirik, telefon, internet bulunmaktadır. Ayrıca köyün iki tane akaryakıt istasyonu vardır. lokanta vardır. Bunlardan başka köyde 5 yıldızlı hotel & spa vardır. Cihanın her yerinden bağları sepebiyle otele insanlar gelmektedir.. köyde ilköğretim ve ortaokul bulunmaktadır.Köyün örfünde yakın akraba evlilikleri yoktur. Kız isteme ve evlilik düğünlerinde eski gelenekler halen devam etmektedir. Sağdıç, aret (ahiretlik) gibi uygulamalar süre gelen geleneklerdendir.

Tarihçesi

 

Kırklareli Lüleburgaz Evrensekiz Acil Satılık Takaslı yatırımlık imarlı  arsa

 

İdalara üzerine köyün ismi osmanlı sultanlarından 2. Abdülhamit e dayanmaktadır. Bulgaristanda varlığını sürdürmekte olan türk asıllı insanlar osmanlı sultanına bu bölgeye yerleşmek için müracat ederler. sultan ise bunu isminin içerisinde yer aldığı bir isim koymaları şartı ile kabul eder. Bu sebep ile hamid in güzelleştirdiği yer manasına gelen hamitabat olur adı. abad kelimesi halen asyada güzel yer anlamında kullanılması ve Abdülhamid in Trakyayı Türkleştirmesi uygulaması olması sebebi ile gerçek görünmektedir.

 

Kırklareli Lüleburgaz Evrensekiz Acil Satılık Takaslı yatırımlık imarlı  arsaKöyün halk arasında adı domuz ormandır. Bu isimin nereden geldiği bilinmiyor. Lakin isimin kaynağı hakkında bir kaç rivayet var. insanların Hamitabat a yerleşmelerinden daha önceleri, Böge tamamen ormalık bir alan imiş. Bu dönemde çok sayıda domuz olduğundan, ormanlık bölgeye domuz ormanı deniliyormuş, öbür görüş ise gene buna yakındır. çevre halkı, çevredeki ormanlık alanda çok miktarda domuz bulunmasından dolayı bölgeyi domuz orman adı ile isimlendirmiş. Lakin son düşünce ise daha kuvetli delillere sahiptir. Bulgaristanın Burgas vilayetinde domuz orman adında bir bölge bulunmaktadır. Hamitabat da yaşan insanların oradan göç ederek yerleştikleri için oradan gelen insanlar manasına geldiğinden domuz orman dedikleri, iddiası daha kuvvetlidir. Neticede Hamitabat da Lüleburgaz ın ilçesidir. Bulgaristandaki domuz orman da Burgas a bağlıdır.

 

Kırklareli Lüleburgaz Evrensekiz Acil Satılık Takaslı yatırımlık imarlı  arsaKöyün ilk kurucuları ağırlıklı olarak, günümüzde Bulgaristan hudutları dahilinde kalan Deliorman mevkisinden oldukları ve kendilerini "gacal" diye tanımladıkları bilinir. konuştukları lehçe Gagavuz Türkçesi'ni andırır ("h" harfinin yutulması ve "ş" harfinin "j" gibi söylenmesi v.s.) Köy halkının lakaplarından, tüm Balkan coğrafyasında bulunduğu gibi, burada da çok çeşitli Türk boylarına dahil insanların bir arada yaşadığı sonucuna varılabilir (Çıtak, Komanlı v.b).

 

Kırklareli Lüleburgaz Evrensekiz Acil Satılık Takaslı yatırımlık imarlı  arsa

 

 


 
Benzer İlanlar