Kırklareli Lüleburgaz Hamitabat satılık taksitle ucuz arsa

1500TL Taksitle köy içerisinde

150.000 TL
Kırklareli / Lüleburgaz / Hamitabat
Cinsi: Arsa
m2: 250 m2
Ada No: 0
Parsel No: 3606
Köye Yakınlığı: 1 metre
Tapu Durumu: Hisseli Tapu
Mal Sahibi: Firmamıza aittir, Komisyon yoktur.
Parsel Sorgulaması: Sorgula
  • İlan Detayları
  • Video
  • Konumu
  • Özellikler

Kırklareli Lüleburgaz Hamitabat köyünde Satılık Parselli Arsa

Son 1 Parsel

Köy içerisinde 250MT2 Parselli Arsa. Ev yapma izinleri alındı, Su Saatleri Bağlandı

Arsanın içerisinden Beylikdüzü Tüyap 140Km mesafededir. Hızlı tiren geldiğinde istanbula 45Dk

hemen bahçeni yap

50.000TL peşin 25X2.000TL taksitle

Hamitabat İmarlı Arsa

 

Hamitabat köyü Lüleburgaza 20km uzaklıkda bulunmaktadır. Köy Lüleburgazın en büyük köylerindendir. köyün geçim kaynakları modern ziraat, hayvancılıkdır. Ayrıca Kurulan koperatif sayesinde et satışı ve sucuk satışıda yapılmaktadır.. Bunların yanı sıra köyde 25 ayrı noktadan doğalgaz çıkmaktadır. Hamitabatta ayrıca termik santralde bulunmaktadır. Köyün kendine ait köylü pazarı bulunmaktadır.

 

Hamitabat İmarlı Arsa

 

İstanbulda oturan kişilerin rağbet ettiği bir köydür. Bu nedenle köy sürekli olarak büyükmekdedir. Araziler sürekli olarak prim yapmaktadır. Yıllık ortalama arazi fiyatları %26 ila %41 arasında prim elde etmektedir. Hamitabatta içmesuyu şebekesi bulunmaktadır. Köy yolları parke taşlıdır. köyde bunun yanısıra elektirik, telefon, adsl bulunmaktadır. köyde iki adet benzin istasyonu, lokanta vardır. Bunların haricinde Bakucha Vineyard Hotel & Spa adında beş yıldızlı bir oteli vardır. Yılın belirli dönemlerinde dünyanın her noktasından insanlar üzüm bağları nedeniyle otele gelmektedir. köyde ilköğretim ve orta öğretim vardır.Köyün örfünde yakın akraba evlilikleri yoktur. Kız isteme ve evlilik düğünlerinde eski gelenekler hala devam sürdürülmektedir. Sağdıç, aret (ahiretlik) gibi yakın arkadaşlıklar devam ettirilmektedir.

 

Hamitabat İmarlı Arsa Tarihçesi

 

İdalara göre köyün adı osmanlı padişahlarından 2. Abdülhamit e dayanmaktadır. Bulgaristanda yaşamakta olan türk menşeyli insanlar osmanlı sultanına bu bölgeyi mesken tutmak için müracat ederler. sultan ise bunu adının geçtiği bir isim koymaları şartı ile kabul eder. Bu sebep ile hamid in güzelleştirdiği yer anlamına gelen hamitabat konur ismi. abad kelimesi şu anda bile asyada güzel yer anlamında kullanılıyor olması ve Abdülhamid in Trakyayı Türkleştirmesi uygulaması olması nedeni ile doğru görünmektedir.

Hamitabat İmarlı Arsa

Köyün bu varolan adı yanında, köylüler arasında kullanılan başka bir ismi daha vardır: "Domuzorman". Domuzorman adının niçin konulduğu hakkında kesin bilgi yoktur. fakat, köyün ormanlık bir mevkide kurulmuş bulunması sebebiyle ve çevrede domuzların fazla olması nedeniyle halk arasında domuz ormanı olarak anıldığı anlatılsa da, bu ismin köy halkının göç ettiği bölge ile ilgisinin olması olasılığı daha muhtemeldir. Zira bugün Bulgaristan sınırları içinde Varna'ya yakın bir bölgede "Domuz-Orman" adında bir yer vardır ve bu yer köye yerleşenlerin daha eskiden ikamet ettiği Varna-Filibe-Burgas şehirlerinin çok yakınındadır. Bir diğer iddiaya göre de, bu arazinin ismi köy kurulmadan önce Domuz Ormanları'dır. Bu sebeple köyün Domuz Ormanı adı ile bir alakası olmayıp, köy kurulmasından önce ormanların ismi olarak geçmektedir.

Hamitabat İmarlı Arsa

Köyün ilk halkı ağırlıklı olarak, bugün Bulgaristan hudutları içinde bulunan Deliorman bölgesinden oldukları ve kendilerini "gacal" diye isimlendirdikleri bilinir. Kullanılan lehçe Gagavuz Türkçesi'ne benzer ("h" harfinin yutulması ve "ş" harfinin "j" gibi söylenmesi v.s.) Köy sakinlerinin lakaplarından, bütün Balkan arazilerinde bulunduğu gibi, bölgedede da çok çeşitli Türk boylarına mensup insanların bir arada yaşadığı neticesine varılabilir (Çıtak, Komanlı v.b).  Hamitabat İmarlı Arsa

 

hamitabat yaırımlık tarla, hamitabat imarlı arsa, hamitabat satılık tarla, hamitabat yaırımlık arsa, hamitabat satılık arsa, hamitabat satılık bahçe, hamitabat satılık bağ yeri, hamitabat ucuz arsa, hamitabat takaslı arsa, hamitabat ucuz tarla, hamitabat takaslı tarla, hamitabat taksitle arsa, hamitabat taksitle tarla


 
Benzer İlanlar